Hi-Fi poradna

Položit otázku


1.
16. 8. 2017 19:41
Tomík se ptá:
Dobrý den. Patřím do generace, kdy se subwoofery nepoužívaly, takže musely dobře basovat přední reprosoustavy. Zakoupil jsem naslepo od známého Magnat Quantum 673 a jsem víceméně zklamán. Basová složka tam prostě není ani na efekt udělaná. Údaj výrobce od 30Hz je směšný a celkově to hraničí s neférovostí vůči zákazníkovi. To nejde ani od 50 Hz. Mám dojem, že těmto bednám sluší jazz a klavírní hudba, na pop je to o ničem. Otázka zní,co s tím a zdali by nepomohly jiné reprokabely. (mám kabely Norstone metráž). Prodáváte kabely délky 2x2 metry, na této délce je zřejmě výrobce schopen definovat parametry, delší by asi byly extrémně drahé, že? Děkuji za názor.
1.
17. 8. 2017 14:22
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... je otázkou jaké jste měl očekávání a na jaký zvuk jste byl zvyklý. Regálovky MAGNAT Quantum 673 patří jednoznačně mezi to nejlepší, co lze v ceně do 10tis vůbec nabídnout. Osobně nemohu s Vámi souhlasit, dle mého ucha bedny podávají basovou linku zcela vyrovnaně a s plně dostatečným objemem i dynamikou - sice ne brutálně hlubokou ale šťavnatou a přesnou. Bez jakékoliv pochybností tak předvádí čistý a energický zvukový charakter a přesvědčivě ukazují svou schopnost správně reprodukovat jakýkoliv hudební žánr vč.stylů hard&heavy.
Vhodnými reprokabely, umístěním beden ve správné pozici či správným zatlumením můžete hudbu ovlivnit, ale asi ne tolik, kolik Vy očekáváte. Doplnění regálových beden o vhodný aktivní subwoofer není ničím podivný, špatným nebo degradujícím, právě naopak. Sloupové repro, jsou vlastně regálovky ve velké ozvučnici doplněné o pasivní basový měnič. Regálovky se subwooferem je totéž, jen v oddělené konstrukci a s vlastním basovým zesilovačem, což je jednoznačně lepší řešení, než v případě sloupových beden.
Pokud své regálovky doplníte o subwoofer MAGNAT Quantum Sub 6725A, MAGNAT Quantum Sub 7230A nebo MAGNAT Shadow Sub 300 A, tak získáte bas a dynamiku, která Vám chybí a v celkovém podání pak i lepší zvuk, než z jakých-koli sloupových beden v cenové relaci 20-25tis.

2.
13. 8. 2017 21:31
milos se ptá:
Dobrý deň,chcem sa spýtať na vhodne repro káble na stereo Yamaha RN 301 a repro Magnát Tempus 33 Ďakujem za odpoveď.
1.
14. 8. 2017 09:42
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... osobně bych doporučoval EXCEL Quest 2 (2x2m), nebo DYNAVOX Perfect Sound 2 (2x2m). Tyto kabely hrají opravdu skvěle a dokáží plně využít potenciálu jak beden, tak zesilovače. Pokud sestavu koupíte u nás, máte od nás slevu 500,-Kč na pořízení těchto reprokabelů + dalších 500,- na budoucí nákup :-)

3.
10. 8. 2017 11:04
Vikk se ptá:
Dobrý den,
potřeboval bych vyřešit "generační problém" - propojit oldschool gramofon s bezdrátovými bluetooth sluchátky. Mám gramofon ze 70. let (Toshiba SM 390) a k němu podobně staré reproduktory Wharfedale. Pořídil jsem si bezdrátová bluetooth sluchátka Marshall MID a potřeboval bych je "skamarádit" s gramofonem. Snažil jsem se zmapovat nabídku, pročíst recenze a pochopit jak na to, ale bez konzultace s profesionály si na to netroufnu. To, že potřebuji vysílač a ne přijímač ještě chápu, ale že moje sluchátka mají "podporu AAC/AptX kodeku", z toho už jsem zmatenej jak Goro před Tokiem. Zachraňte mě prosím! Nemáte v nabídce náhodou něco, co by mi můj problém vyřešilo? Pokud ne, velmi bych ocenil alespoň radu či doporučení. Jediný použitelný vstup na gramofonu je "velký jack" (6.35) na sluchátka. Dosah cca 10m stačí, ideální vysílač/přijímač v jednom, pokud možno bez nutnosti samostatného napájeni... Cena? Na všemocném internetu jsem našel kousky od 150 Kč do x tisíc. Nemám neomezený rozpočet, ale rád a ochotně zaplatím za kvalitní požitek z poslechu. Předem mnohokrát děkuji za odpověď a za přečtení.
1.
11. 8. 2017 12:04
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,

... pro Vaše potřeby je ideálním řešením Renkforce BTX-1300, což je externí Bluetooth hudební vysílač, který se k Hi-Fi připojuje pomocí 3,5mm jacku. Jelikož uvádíte, že Váš gramofon disponuje jackem, tak máte vymalováno :-)

Pro kvalitní, opravdu kvalitní (!!) poslech je však vždy lepší kabelové řešení, tedy klasická sluchátka v odpovídající kvalitě, která ke gramofonu připojíte kabelem. Bluetooth nabízí komfort volnosti, ale ve srovnání s kabelovým propojením vždy zaostává ... Takže kdybych volil já, vzal bych 3,5tis (které jste vrazil do BT sluchátek) a přihodil litr navrch (tolik stojí BT vysílač) a pořídil si raději AKG K550MKII nebo KOSS PRO-4AAT, jejichž kvalita samotná i přenos je nesrovnatelně lepší než BT u Marshallu ...

4.
8. 8. 2017 15:04
Martin se ptá:
Dobrý den, mám od Vás zakoupenou sestavu receiveru onkyo tx 8020 a repro heco victa prime 302,hraje to krásně,vybírano s pomocí vaší poradny, takže moc díky. Nyní se poohlížím po nějakém subwooferu, jak by se sestavou hrál levný jamo sub 210,nebo raději přišetřit na jamo j 10 eventuálně magnat 202 sub nabo magnat betasub 20a.Poslech z 90% muzika.Ještě k propojení,doporucujete linkový stereo výstup nebo sub výstup.Děkuji moc
1.
11. 8. 2017 13:44
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... doplnění sestavy o aktivní subwoofer je beze sporu výborným počinem. Pokud jde o konkrétní modely, tak JAMO SUB 210 je ve své třídě dobrou volbou, ale JAMO J 10 SUB se samozřejmě lepší a například MAGNAT Quantum Sub 6725A je v dané ceně tou nejlepší volbou :-) MAGNAT Supreme Sub 202 je v příznivé ceně a s výbornými parametry i konstrukcí, takže určitě taky stojí za úvahu.
Pokud je o připojení, tak použití výstupu pro subwoofer je lepší řešení, než klasický linkový výstup. SW výstup obsahuje totiž jen basové signály, kdežto linkový stereo výstup obsahuje plné rozsahy, tzn.že i vyšší středy a výšky, takže se zpracováním takovéhoto signálu má SW více práce.

5.
7. 8. 2017 14:27
evžen se ptá:
dobry den prosim o radu, koupili jsme si reciver onkyo tx nr 656 a chceme si poridit set magnat supreme 1002, je to dobra volba, a jak basy zvládají, jsou vhodne i na domaci kino dekujeme
1.
11. 8. 2017 14:07
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... repro MAGNAT Supreme 2002 set 5.0 (nebo se subwooferem Supreme 2002 set 5.1) jsou v dané kategorii bezesporu vynikající volbou a s receiverem Onkyo hrají skvěle s plným mohutným basem i bez subwooferu. Hledáte-li relativně levné a přitom velmi dobře hrající bedny, tak uvedená sestava je určitě více než výbornou volbou.

6.
3. 8. 2017 11:37
mare.bludum se ptá:
Dobrý den,
plánuji nákup AVR + repro ... jenže se dostávám do úzkých ohledně rozmístění (místnost není klasický obdélník nebo čtverec a zadní repro by byly tedy "v prostoru" a nevím jak bych k nim vedl kabely), takže musím zvažovat varianty...
Potřeboval bych poradit, jakým směrem ubírat své úvahy v případě, že bych (zatím) nekupoval plnou 5.1 nebo 5.0 reprosoustavu, ale jen "přední" repro. Pro poslech hudby asi jasné - "přední" repro (pravděpodobně 2x sloupové repro)... ale nejsem si jist, jestli pro potřeby sledování filmů zvažovat ještě i centr (jde o to, aby bylo velmi dobře rozumět dialogům).
A tady si nejsem jist jestli by ten centr nějak pomohl - jinými slovy pořídit repro 2.0 nebo 3.0? (BTW předpokládám, že s kombinací 3.0 by si poradil každý novější AVR.)
1.
7. 8. 2017 14:17
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... kvalitně sestavené stereo je plně dostačující i pro reprodukci filmů s dobře srozumitelnými dialogy. Nicméně sestava 3.0 je na tom u filmů přeci jen lépe ánžto jsou dialogy vedeny primárně středových reproduktorem, jenž je konstrukčně koncipován přesně k tomuto účelu. Reprodukce filmů je v takovém případě přeci jen zřetelnější, než jen u klasického sterea. Pokud Vám to tedy dovolí Váš rozpočet, tak investice do centru se vyplatí. A ano, každý současný AVR umí reprodukci 3.0.

7.
2. 8. 2017 22:22
Pavel se ptá:
Dobrý den, libí se mi reproduktory JBL LS80, jaké zesilovače z vaší nabídky jsou k nim vhodné? Děkuji.
1.
4. 8. 2017 15:35
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... osobně bych volil mezi CAMBRIDGE AUDIO CXA80 a Azur 851A, které jsou zvukově vynikající a s JBL si rozumí skvěle. Další možné vhodné alternativy pak jsou MAGNAT MA 1000, NAD C 368 a MARANTZ PM8005.

8.
1. 8. 2017 20:45
Jan Horák se ptá:
Dobrý den. Zajímám se o subwoofer HECO Aleva GT Sub 322A. Bohužel však nikde na internetu, ani na stránkách výrobce není dostatek dat o tomto přístroji. Co mne zajímá a nikde jsem nezjistil, je konektivita. Postačila by autentická fotka terminálu zesilovače ve vyšším rozlišení, nebo alespoň detailnější popis tohoto.
Děkuji za vynaložené úsilí a obětovaný čas, s pozdravem Jan Horák.
1.
2. 8. 2017 10:41
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... aktualizovali jsme obrázky subwooferu HECO Aleva GT Sub 322A. Dále můžete také nahlédnout do návodu na stranu 38-40 kde najdete schémata zapojení.

9.
30. 7. 2017 12:52
Lukáš se ptá:
Dobrý den.
Před pár dny jsem si koupil novou Hi-Fi věž LG-LHB745 kterou jsem zapojil do běžné Samsung TV + PS4. Už od začátku mi repráky šumí a seká se zvuk. Asi 2m od Hi-Fi je lednička tak mě napadlo že by mohla signál rušit ona ale i když jsem ji vypnul stále to šumělo. Další zajímavost je že když nechám zaplou Hi-Fi s nastavením na Aux (signál z TV) a na televizi nastavím výstup z TV reproduktorů hraje TV a k tomu sekaný opožděný zvuk z reproduktorů i když by vůbec neměla neměla hrát jako by chytala signál z TV přes kabely (když vytáhnou kabelu z TV tak přestane hrát). Nenapadá vás proč tomu tak je? Předem děkuji za opovědi.
1.
5. 8. 2017 00:46
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... systémy této kvality, jakou nabízí LG, v nabídce vůbec nemáme, takže by jste svůj dotaz měl směřovat na prodejce, kde jste tento systém zakoupil. Předpokládám, že ví co prodávají a dokážou Vám odborně poradit.
Obecně ale platí, že pokud zapojíte PS4 do LG přes HDMI a LG s TV propojíte také HDMI, tak žádné další propojení není nutné, díky funkci HDMI-ARC si LG umí stáhnout zvuk z TV a k žádnému rušení nemůže docházet. V menu PS4 a menu TV řádně nastavte HDMI propojení a vše musí fungovat. To že Vaše repro šumí je dáno jejich konstrukční kvalitou, s tím nic nenaděláte.
Osobně bych doporučil zvážit obměnu systému, od sestavy za 6tis vč.5.1 repro skutečně nemůžete čekat nějakou kvalitu ...

10.
30. 7. 2017 00:28
Vaclav se ptá:
Dobrý den,
Mám dotaz, který receiver má lepší zvuk? Denon AVR 3300 nebo Pioneer SC-LX 501,jde mi jen o filmy.Předem děkuji za odpověd.
1.
31. 7. 2017 13:20
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... no, řekl bych, že tady je to jasné - PIONEER SC-LX501. Tento model má lepší koncové stupně a výrazně lepší D/A převodníky, což jednoznačně dává i lepší zvuk. Osobně bych volil bez váhání Pioneer.

11.
28. 7. 2017 11:58
Petr se ptá:
Dobrý den,
pořídil jsem si Onkyo 8020, nevím jaké repro pořídit.....Nechci dokupovat subwoofer, tudíž musí dobře basovat. Taky neposloucham hudbu příliš hlasitě, líbí se mi magnat supreme 2002, ale mám strach, že budou nevýrazně znít při normální hlasitosti.Místnost má 60 m2.Můžete mi prosím poradit co pořídit? Nebo dobrej typ na bazarovku?
1.
31. 7. 2017 13:31
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... nevím, co Vás vede k myšlence, že by sloupy MAGNAT Supreme 2002 hrály při "normální" hlasitosti nějak nevýrazně ... ?
Rozsahy tyto bedny mají takové, jaké nemají ani 2-3x dražší bedny, jejich citlivost je nadstandardní (93dB) přičemž obvyklý standard je 89dB a výkonově i osazením jsou opět vysoko nad rámec své cenové kategorie. Podle mého ucha hrají v dané ceně výborně, především pak dynamické hudební styly, zvláště pak hard&heavy. Alternativou pak mohou být bedny HECO Victa Prime 702.

12.
28. 7. 2017 11:06
Lukas se ptá:
Dobry den,
mozna by to zajimalo i ostatni majitele Bose SoundLink Mini 2. Originalni nabijecka na USB kabel neni kompaktibilni s beznymi USB kabely. Po pripojeni napr. USB kabelu od telefonu se reproduktor nenabiji, jen problikne dioda na reproduktoru. Potreboval bych delsi kabel, nez originalni (cca o pul metra). Jaky lze pro nabijeni zvolit alternativni USB kabel? V mem pripade idealne bile barvy. Dekuji za odppved.
1.
1. 8. 2017 10:27
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... Bose SoundLink Mini 2 lze nabíjet pouze z el.sítě prostřednictvím AC adaptéru, případně z vhodné powerbanky, nikoli však z USB konektoru mobilního telefonu.

13.
26. 7. 2017 10:13
Míra se ptá:
Dobrý den,
může se použít přehrávač Pioneer BDP-LX58 pro přehrávání nových UHD Blu-ray disků
s formátem HDR.Je k tomu přizpůsobený?Děkuji.
1.
1. 8. 2017 18:49
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... žádný model BD přehrávače Pioneer zatím podporu HDR bohužel nenabízí. Snad se to u příštích modelů zlepší ...

14.
24. 7. 2017 16:41
Marek se ptá:
Dobrý den,

jaké kabely mi prosím doporučíte k propojení Onkyo TX-NR676E a sloupových reproduktorů Magnat Supreme 2002. Preferuji hotové - plně osazené kabely. Max. délka 2,5 m. Děkuji.
1.
25. 7. 2017 14:48
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... volil bych mezi DYNAVOX Perfect Sound 2 a EXCEL Quest 3. Oba jsou výborné a pro dané bedny plně dostačující.

15.
23. 7. 2017 16:39
Patanek se ptá:
Dobrý den,mám k vám dotaz ohledně kabelů rozhoduji se mezi kabely XINDAK SC01-3 BIWI a EXCEL QUEST 3 BIWI poradite mi který zvolit ohledně kvality hudby.
1.
24. 7. 2017 11:14
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... z hlediska kvality provedení i zvuku je na tom kabel XINDAK SC01-3 Bi-Wi samozřejmě lépe. Je ale také 2x dražší než EXCEL Quest 3 Bi-Wi. Nutno říci, že i kabely Quest dosahují velmi kvalitních výsledků a jakožto kabel z řady Entry-Level uspokojí většinu zájemců. Je tedy otázkou pro jaké bedny kabel chcete a jak náročné máte ucho. Jste-li běžně stavěný posluchač, pak Vás kabel Quest plně uspokojí. Jste-li náročnější, nebo máte-li bedny vyšší třídy, řekněme 25tis a více, pak by byl lepší kabel Xindak.

16.
23. 7. 2017 12:34
Marian se ptá:
Dobry den,

chtel bych se zeptat jestli je lepsi volba av receiver yamaha rx-v681 nebo onkyo tx-nr656 (nebo 555 a nebo novsi 575 )? Bylo by to hlavne na filmy. Bedny jsem chtel jamo 626 hsc 5.0 plus jamo sub j 10. Díky
1.
24. 7. 2017 11:18
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... osobně bych určitě volil ONKYO TX-NR575E nebo TX-NR676E. I když Yamaha rozhodně není špatná, dosahuje Onkyo (podle mého gusta) lepších zvukových výsledků. Osobně jsem byl až udiven kolik detailů Onkyo poskytlo a jak krásně se oddělily zvukové efekty od hlavních kanálů v domácím kině. Já hlasuju pro Onkyo :-)

17.
23. 7. 2017 11:47
jaroslav se ptá:
Dobrý den .Prosím o radu či pomoc Vlastním tuner PIONEER 1019AH který mi při poslechu hudby přestal hrát Je již po záruce a netuším co se stalo.Jsem z Novéno Knína u Příbrami kam se prosím mohu obrátit děkuji cadek
1.
24. 7. 2017 11:24
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... asi máte na mysli AV receiver VSX-1019AH a nikoli tuner ...
No, pokud přestal úplně fungovat, pak to asi bude chtít servis. Můžete zkusit provést reset (uvedete jej do továrního nastavení), vše od něj odpojte a připojte pouze přední repro a FM anténu a vyzkoušejte. Nebude-li fungovat, zkuste jiné repro, prověřte zda nemáte zapnuté Mute pokud ani pak, tak to chce servis. Autorizovaný servis najdete zde.

18.
22. 7. 2017 21:41
Petr Šindelář se ptá:
Dobrý den ,

mám zájem o koupi AV receiver 5.1 kanálů Pioneer VSX-832-B a nejsem rozhodnut zda koupit repro Pioneer S-31-LR-K + Pioneer S-51W či sestavu JAMO S 626 HCS + JAMO SUB 210 HG . Můžete mi prosím poradit .

Děkuji

Petr Šindelář
1.
24. 7. 2017 12:30
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... repro Pioneer jsou designově propracovanější, na výškách a vyšších středech hrají dokonce lépe než Jamo, basy díky subwooferu budou v obou případech stejně kvalitní, takže repro Pioneer (skladem) by byly v tomto srovnání a s receiverem Pioneer (VSX-831 i nový model VSX-832 je skladem) lepší volbou.

19.
21. 7. 2017 07:08
David Novák se ptá:
Dobrý den, právě jsem od vás zakoupil gramo zesilovač CA Azur 551P a zvažuji ještě zakoupit Bluetooth přijímač CA BT100, ale v sestavě mám Azur 550C a 550A a zesilovač má jako vstupy pouze cinche, takže nevím, jak BT100 připojit. Zvažuji koupi DACMagic 100, který bych zapojil mezi CD a zesilovač, ale nemyslím, že by to mělo výraznější vliv na kvalitu zvuku, když oba komponenty mají kvalitní konstrukci a převodníky. A kupovat DA převodník pouze kvůli možnosti zapojení BT100 mi připadá neefiktivní. Máte pro mě nějaké řešení, jak zapojit BT100 do mé sestavy? Děkuji David
1.
24. 7. 2017 12:56
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... zklamu Vás, bezdrátový Bluetooth audio přijímač BT100 do svého zesilovače nepřipojíte. Musíte použít Bluetooth přijímač s cinch koncovkou - HARMAN KARDON BTA 10 nebo TP-Link HA100. Oba tyto modely lze připojit k jakému-koli zesilovači klasickým cinch kabelem a oba disponují technologií A2DP, což je bezdrátový standard pro přenos 2 kanálového stereo zvuku v CD kvalitě přes Bluetooth.

20.
16. 7. 2017 15:37
Peter se ptá:
Dobry den,

rozhodujem sa pre kupu zosilnovaca NAD C316 BEE alebo ONKYO A-9010. Ake reproduktory by ste k uvedenym pristrojom odporucili?

Posluchova miestnost je bezna obyvacia izba velkosti 21 m2 , reproduktory budem pouzivat iba na stereo reprodukciu (bez subwoofera), typ reproduktorov regalove alebo stlpove, cenovy limit reproduktorov 7000 az 10000 Kc. Pocuvam jazz, klasicku a avantgardnu hudbu, world music a rock.

Dakujem za odpoved a pozdravujem.
1.
20. 7. 2017 14:11
A.V.Wiejowski, Hi-Fi market odpovídá:

Zdravím,
... oba modely hrají výborně, Onkyo ale má lepší výbavu a tím i větší užitnou hodnotu.
V ceně do 10tis lze nabídnout asi jen dvoje opravdu slušné sloupové bedny HECO Victa Prime 502 a MAGNAT Supreme 802 (raději ale Supreme 1002, které už jsou ale o chlup dražší).
U regálovek je situace v dané ceně lepší - MAGNAT Quantum 673, MAGNAT Shadow 203, HECO Music Style 200, ACOUSTIC ENERGY 101, JAMO C 93 ... nebo CAMBRIDGE AUDIO SX60.

Pokud vyplníte svůj email, pošleme Vám info, že byl Váš dotaz již zodpovězen.

Podáním dotazu souhlasíte se zařazením pro odběr našeho newsletteru. Odhlásit se můžete v kterém-koli newsletteru.

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Bonusy ZDARMA / SE SLEVOU
Napište nám

... nebo na email: hifimarket (zavináč) hifimarket.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

  •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Přihlášení zákazníka

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko