JAMO S 626 HCS + reprokabely ZDARMA

Kód zboží: JAMOS626HCS
Doprava ZDARMA Recenze

Set reproduktorů série Studio pro domácí kino v kombinaci 5.0

 • Cena vč. DPH:15 190 Kč/set
 • Dostupnost: 1-3 dny
 • Záruka:24 měs.
Množství:

JAMO S 626 HCS + reprokabely ZDARMA

Set reproduktorů série Studio pro domácí kino v kombinaci 5.0 v jedné krabici (2x S 626 + S 62 CEN + 2x S 622).

 • Barva: Black Ash - černý jasan (dřevěné ozvučnice) / Black - černá (plastové/kovové ozvučnice); Dark Apple - tmavá jabloň (dřevěné ozvučnice); White Ash - bílý jasan (dřevěné ozvučnice); White - bílá (plastové/kovové ozvučnice).
  (barvu upřesníte v obj.košíku v poli Komentáře)


Set 5.0 složený z elegantních 3-pásmových předních sloupových reprosoustav Jamo S626, center reproduktoru Jamo S 62CEN a surroundových reprosoustav Jamo S622. Svým složením garantuje kvalitní ozvučení středně-velkých poslechových místností, kde tato sestava dokáže vytvořit velmi kvalitní zážitek při poslechu oblíbené hudby. Plné využití této sestavy oceníte při poslechu v režimu domácího kina, kde vám dokáže vykouzlit opravdu realistický zážitek při sledování oblíbeného filmu nebo koncertu.

Štíhlý elegantní sloupový model S 626 nabízí dostatečný výkon, který vás obklopí dokonalým zvukem v širokém frekvenčním rozsahu. I přes slim provedení budete překvapeni množstvím basů – s lehkostí zvládá filmy a hudbu díky svým vlastnostem dokáže vytvořit opravdu autentický poslech. Svým přednesem se hodí pro poslech ve středně velkých místnostech.
Štíhlé sloupové reprosoustavy Jamo S 626 i přes svůj slim design dokáží ve své cenové kategorií porazit i klasické velké reprosoustavy. Při výrobě byly vhodně zkombinovány dvě technologie, díky kterým se tyto reprosoustavy stanou neotřesitelným základem vašeho systému domácího kina. První je osazení dvojice pětipalcových středobasových měničů s hliníkovou membranou, díky tomu je dosaženo vysoké tuhosti a tím i výraznější podání řečového pásma. Stejné řešení naleznete i u centr a efektových reprosoustav. Druhým řešením je osazení basového měniče na boční stranu ozvučnice. Kde je osazený mohutný osmipalcový basový měnič, který je schopen do určité míry v menších prostorech nahradit i klasický aktivní subwoofer.
O reprodukci vysokých frekvencí se stará výškový měnič osazený 25mm kalotou, která je uložená v speciálním akustickém vlnovodu WaveGuide. Výsledkem je poutavý a zároveň přesně definovaný zvuk, jež vás dokonale vtáhne do hudební reprodukce.
Přední reprosoustavy Jamo S 626 jsou osazené kvalitními šroubovacími reproterminály umožňující bi-wiringové/bi-ampingové zapojení které umožňuje hifi nadšencům případný audio tuning a doladění výsledného zvuku. Na zadní straně ozvučnice je vyústěný bassreflexový nátrubek.
Součástí balení jsou kovové antirezonanční hroty, které reprosoustavu dokonale oddělí od podlahy. Ozvučnice je vyrobena z masivních MDF desek, které zaručují vynikající tuhost celé ozvučnice tomu odpovídá i celková hmotnost 23,5 kg.

Center reproduktor Jamo S62CEN je dvoupásmové konstrukce, osazený dvěma středobasovými měniči o průměru 100mm. O reprodukci vysokých frekvencí se stará výškový měnič osazený 25mm kalotou, která je uložená v speciálním akustickém vlnovodu WaveGuide. Na zadní straně jsou osazené kvalitní šroubovací reproterminály.

Zadní reprosoustavy Jamo S622 mají dvoupásmovou konstrukci, osazený středobasovým měnič o průměru 100mm. O reprodukci vysokých frekvencí se stará výškový měnič osazený 25mm kalotou, která je uložená v speciálním akustickém vlnovodu WaveGuide. Jistě oceníte i zabudovaný držák pro bezproblémovou montáž na stěnu efektových reprosoustav i centrální jednotky.

Sloupové repro Jamo S 626:

 • Konstrukce: 3pásmová s basreflexem
 • Frekvenční rozsah: 42 – 20 000 Hz (± 3dB)
 • Citlivost: 89 dB (2,8V/ 1m)
 • Výškový měnič: 25 mm (Soft Dome, WaveGuide)
 • Středový měnič: 2x 125 mm (Aluminized midrange)
 • Basový měnič: 200 mm (Side-Firing woofer)
 • Příkon (RMS / ve špičce): 130 W / 210 W
 • Impedance: 6 Ohm
 • Dělící kmitočet: 150/2.500 Hz
 • Rozměry: 1080 x 190 x 345 mm (V x Š x H)
 • Hmotnost: 23,5 kg/kus
 • Reproterminaly: šroubovací umožňující bi-wiringové/bi-ampingové zapojení


Středové repro Jamo S 62 CEN:

 • Konstrukce: 2pásmová s basreflexem
 • Frekvenční rozsah: 75 - 20 000 Hz (± 3dB)
 • Citlivost: 87 dB (2,8V/ 1m)
 • Výškový měnič: 25 mm
 • Středobasový měnič: 2x 100 mm
 • Příkon (RMS / ve špičce): 80 W / 130 W
 • Dělící kmitočet: 2500 Hz
 • Impedance: 6 ohm
 • Rozměry: 133 x 400 x 210 mm (V x Š x H)
 • Hmotnost: 5,2 kg/kus
 • Reproterminaly: šroubovací


Efektové repro Jamo S 622:

 • Konstrukce: 2pásmová s basreflexem
 • Výškový měnič: 25 mm
 • Středobasový měnič: 100 mm
 • Příkon (RMS / ve špičce): 80 W / 130 W
 • Citlivost: 87 dB
 • Frekvenční rozsah: 80 - 20 000 Hz (± 3dB)
 • Dělící kmitočet: 2500 Hz
 • Impedance: 6 ohm
 • Rozměry: 240 x 133 x 210 mm (V x Š x H)
 • Hmotnost: 3,4 kg/kus
 • Reproterminaly: šroubovací

 

Dánská značka Jamo poskládala z modelů řady Studio už jistě desítku reprosestav. Nejmenší z šesti velkých je S 626 HCS, která s pěti soustavami otevírá cestu ke komponentovému domácímu kinu i v místnostech se skromnější výměrou.
Domácí kina v konfiguraci 5.0 jsou oblíbená pro svou multifunkčnost. Na postu hlavních kanálů najdeme třípásmové podlahovky S 626, jež si poradí i se stereofonní reprodukcí hudby, jejich velké hlubokotónové reproduktory navíc zastoupí i samostatný subwoofer. Takové měniče obvykle potřebují mohutné kabinety, pro něž nezbývá v menších obývákových kinosálech příliš mnoho místa. Výjimka však potvrzuje pravidlo. Zmíněný reproset Jamo se neobejde bez podlahovek S 626, což je mladší generace oblíbených trojpásmovek S 606 (dvojprofil s vyšším modelem S 608 najdete v S&V 12/11). Ty mají společné hlubokotónové měniče pootočené o 90° a basy tak vyzařují z vnějších bočnic. Reproduktory se totiž až do kmitočtu 200 Hz chovají coby všesměrové zářiče a na jejich umístění v místnosti z hlediska směrové lokalizace nezáleží. Potřebný vnitřní objem zajišťuje větší hloubka skříní. Stejné řešení zvolila u svých podlahových soustav třeba německá highendová značka Audio Physic, ale u cenově dostupnějších kategorií je vzácností. V soustavách S 626 s bází 190 mm tak získaly azyl woofery o průměru 203 mm. 
 
Severský šarm
Set, který je oproti samostatnému nákupu soustav cenově zvýhodněný o 680 Kč, obsahuje symetricky provedené trojpásmovky S 626, centr S 62 CEN a surroundové monitory S 622. Dodává se v jediné krabici, která si s hmotností bezmála 70 kg žádá dva páry silných rukou, případně aspoň rudl. Nejtěžší jsou samozřejmě štíhlé podlahovky S 626 s nebývale robustními ozvučnicemi, které ztělesňují čistý skandinávský design. Až na mírně zaoblené čelní masky z pogumovaného plastu se pravým úhlům vymykají jen mírně zkosené hrany v přední části bočnic. Povrchovou úpravu tvoří strukturovaná vinylová imitace dýhy, kterou lze vybírat ze tří provedení (černý či bílý jasan, tmavá jabloň). Odnímatelné ochranné rámečky jsou potažené černou průzvučnou tkaninou a stejnou barvu mají i čelní masky. Stěny bassreflexových ozvučnic podlahovek S 626, které uvnitř tlumí vatelín, tvoří MDF desky o tloušťce 16 mm, zesílené kolem basáků na dvojnásobek, ozvučnici uvnitř dále zpevňuje příčka mezi samostatnou komorou hlubokotónového reproduktoru a měniči středovýškové sekce. Základna je nejmenší kótou podlahovky, ale se dvěma ocelovými pásky, které s foliovanou základnou z MDF desky o tloušťce 28 mm spojují vždy dva vruty, naroste kvůli potřebné stabilitě na každé straně do šířky o 30 mm. Otvory na dně umožňují instalaci čtyř masivních, výškově polohovatelných hrotů, jež může zastoupit kompromisnější kvarteto samolepicích zaoblených podložek z plastu. Každá soustava je osazena čtyřmi firemními reproduktory. Středovýškovou sekci tvoří tweeter s poddajnou kalotou o průměru 25 mm, kterou na čelní masce obklopuje mělký zvukovod optimalizující její vyzařování v intervalu od 2000 do 10 000 Hz (stejný najdeme u všech modelů v setu), a tandem středotónových měničů o průměru 127 mm s membránami, jež tvoří tenké hliníkové konusy na papírových základnách; s koši je spojují pryžové vlnky. Pevné difuzory z nemagnetické slitiny nejen optimalizují jejich vyzařování, ale také pomáhají odvádět balastní teplo z okolí kmitacích cívek. „Basák“ o průměru 203 mm ústí vždy na té bočnici, která směřuje do poslechové místnosti. Pasivní výhybky blíže nespecifikovaného zapojení mají dělicí kmitočty 150 Hz a 2500 Hz. Bassreflexové otvory ústí na zadních stěnách, takže podlahovky potřebují odstup od zadní stěny alespoň půl metru. K propojení se zesilovačem slouží dva páry šroubovacích pozlacených terminálů na subšasi kousek nad základnou, jež umožňují i biwiring (či bi-amping) a nerozlišují mezi reprokabely zakončenými holými vodiči a banánky. 
 
Na stejné vlně
Hlavním soustavám sekundují tři dvojpásmovky: CZa pět tisícovek bychom mohli očekávat centrální soustava S 62 CEN a zadní efektové trochu širší možnosti konektivity. Kupodivu zde již nepláču nad analogovými výstupy, neboť monitory S 622. Jejich provedení nese kde je dnes konec příslušným zobrazovačům. 
znaky více či méně odvozené z podlahovek V dané cenové kategorii bych však očekával alespoň dvojici HDMI výstupů, ať už pro dva S 626. Stěny bassreflexových kabinetů tvoří samostatné zobrazovače, nebo pro „nakrmení“ MDF desky o tloušťce 14 mm, tedy o málo staršího AV přijímače bez podpory HDMI1.4 tenčí. U všech pěti soustav jsou identické vysokotónové zvukovou stopou. 
měniče, ale středobasové u S 62 CEN a S 622 mají sice stejnou konstrukci, ale hloubení prostoru, ale je zde patrná snaha menší průměr 102 mm. Z hlediska jednolitého (navíc s korektním výsledkem) odlišit od sebe zvukového pole je plusem dělicí kmitočet jednotlivé vrstvy a hloubku ostrosti 2500 Hz, který určuje kompetence veškerých měničů v pásmu výšek a středních kmitočtů. 
 
Mobilní vychytávky
Bassreflexové otvory u menších soustav ústí rovněž na zadní stěně, kde najdeme vždy po páru šroubovacích pozlacených terminálů (jejich provedení je jinak totožné jako u S 626) i ocelové profily pro zavěšení kompaktních soustav na zeď. Přiložený návod nám ovšem dluží informaci, že v takovém případě je třeba zaslepit bassreflexové otvory molitanovými zátkami (ty si s nůžkami musíte vyrobit svépomocí). 
Reprodukce setu S 626 HCS se vyznačuje vyrovnaným i dostatečně detailním zvukem bez nepatřičných akcentů na obou koncích přenášeného pásma. Charakteristická citlivost šestiohmových soustav je sice jen průměrná, ale dostatečný výstupní výkon pro menší místnosti poskytnou už základní modely AV receiverů. Efekty ve zvukové stopě akčních filmů samozřejmě nemají takovou mohutnost jako s aktivním subwooferem, ale záznamy koncertů vyznívají působivě, což je meta, o které se kolibřím satelitům u domácích kin „vše v jednom“ může většinou zdát. Kdo by snad basů, které tvrdí nejenom muziku, potřeboval přidat, může sáhnout po cenově nejbližším firemním setu S 628 HCS (za 20 990 Kč), jenž má za zvukové pilíře větší trojpásmovky S 628 se čtvrtmetrovými hlubokotónovými reproduktory, které se v kontra oktávě spouštějí o něco níž.
 
s626hcs-test
 
Autor testu: Pavel Víšek, stereovideo.cz
 • Nevíte si rady s výběrem?
 • Nevíte co, kde a jak?
 • Nemáte jasno v tom, či onom?

Pak využijte naší služby "šijeme sestavy na míru" !!

Upřesněte nám své představy a vize, případně finanční limity a my vám navrhneme hned několik variant sestav k posouzení, které budou přesně kopírovat vaše nároky a představy a usnadní vám tak další krok ve výběru.
Vždy existuje několik různých kvalitativních variant a tak si můžete za jedny peníze pořídit pouze průměrnou kvalitu, nebo vám za tytéž peníze můžeme navrhnout hned několik, i výrazně lepších, řešení.

Budete-li chtít, poradíme, posloužíme, zabalíme - prostě "Ušijeme Vám sestavu na míru" :-)
Už to děláme od roku 1999 - tak víme jak na to :-)


Hi-Fi na splátky

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Bonusy ZDARMA / SE SLEVOU
Napište nám

... nebo na email: hifimarket (zavináč) hifimarket.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

 •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Přihlášení zákazníka

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko